Zamlananlar Kervanında Bir Yenisi: GEFORCE NOW

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Zamlananlar Kervanında Bir Yenisi: GEFORCE NOW
Abone ol
Türk dijital oyunseverleri rahatsız eden en büyük problemlerden biri olan oyun fiyatlarının pahalılığı, artık uygun fiyatlı dediğimiz bulut tabanlı sistemlere bile yansıyor.

Ülkemizde son dönemlerde hayat şartlarının pahalanması, döviz kurlarının ve enflasyonun hızlı bir şekilde artması her şeyin fiyatının zamlanmasına neden oluyor. Bu zamlardan döviz kurları sebebi ile nasibini alan elektronik sistemlerin arasına bir yenisi daha eklendi: Geforce NOW.

Sahibi olduğunuz oyunları veya sistemin size sunduğu ücretsiz oyunları pahalı bir PC sistemine sahip olmadan, sadece iyi bir internet bağlantısı ile bu uygulamayı destekleyen her türlü elektronik cihazda (dizüstü, Mac, akıllı telefon vb.) oyun oynayabileceğiniz Geforce NOW oyun sistemi, NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun akış servisidir.

Ülkemize Turkcell GAME+ iş birliği ile gelen Geforce NOW, Mart 2021 tarihinde Beta test sürecini tamamlamış ve sunucuları aktif hale getirerek kullanıma tamamen açılmış, Türkiye pazarında iyi bir yer edinmişti.

İlk olarak aylık ücretlendirilmesi 74,90 TL olarak duyurulan Premium paket, Aralık 2021’de fiyat değişikliğine uğramış ve 89,90 TL olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise mevcut abonelere gönderilen e-postalarda yeni bir zam duyurusu yapılarak 8 Nisan 2022 tarihinden itibaren Premium paketin 110 TL’ye çıkacağını, diğer paketlerin ise en düşük 5 TL, en yüksek 40 TL zamlanacağını Türkiye kullanıcılarına duyurdu.

Yüksek kalite bilgisayar sistemlerinin ülkemizde cep yakmasından dolayı Geforce NOW’a yönelen Türk kullanıcıları, bu sistemin de giderek pahalanmasıyla buna da ulaşamama korkusunu bir süredir yaşıyor.

Talha Tarık Sevgi


Yorum Yazın