Sony, Playstaion Markası İçin iPhone Özel El Konsolu Çıkardı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sony, Playstaion Markası İçin iPhone Özel El Konsolu Çıkardı
Abone ol
Backbone markası ile ortaklık yaparak iPhone özel el konsolu çıkaran Sony, Playstation markası üzerinden her yoldan satış yapmayı planlıyor gibi görünüyor.

Son senelerde Koronavirüs’ün yayılması nedeniyle dünya çapında bir eve kapanma durumu söz konusu oldu. İnsanlar eve kapandığında güzel vakit geçirebilmek için teknolojik gelişmelere sarılınca ortaya uzaktan kontrol edilebilen sistemler çıktı. Bunların başını çeken sistemlerden biri de uzaktan kontrol edilebilen oyun sistemleri. Artık masa başında bir iş yapmaktan ziyade herkes yatağına çekilir oldu. Bu duruma kolaylık sağlamak isteyen firmalardan biri de Backbone.

Yatakta, koltukta, otobüste ve arabada kısacası her yerde sadece telefonunuza bağlayarak kullanabileceğiniz kompakt bir oyun kontrolcüsü üreten bu firma, geçtiğimiz günlerde resmî açıklama yaparak üretime başladıklarını duyurdu. Firmanın diğer ürünleri gibi bu kontrolcü de Backbone One modeli altında çıkış yapacak. Bu Playstation sürümünün diğer modellerden farkı, Playstation 5 kontrolcüsü DualSense’den esinlenerek tasarlanması ve PS Remote Play App ile doğrudan eşleşmesi.

Türkiye pazarına doğrudan girip girmeyeceği netlik kazanmamış olan kontrolcü, ABD piyasasında 100 dolardan çıkış yapacak. Özel kontrolcü olmasına rağmen diğer modellerle aynı fiyat bandında çıkış yapacak olmasından dolayı tahmin ediyoruz ki markanın bu modeli, Playstation severler için doğrudan bir tercih olacaktır.

Talha Tarık Sevgi


Yorum Yazın